Apple MacBook 12 – lekki i kompaktowy

fot. apple.com

Apple MacBook 12 to zupełnie nowe urządzenie dostępne na rynku. Nowy Mac oferuje wszystko to co pełnowymiarowe wersje w znacznie lżejsze, cieńsze oraz smuklejszej wersji. Nowe urządzeni posiada przeprojektowany praktycznie każdy element tak aby zamknąć jak najlepsze podzespoły w jak najcieńszej obudowie. Nowy Mac to przyszłość komputerów.

Zupełnie nowa budowa

Apple MacBook 12 to zupełnie nowe urządzenie dostępne na rynku

fot. apple.com

12-calowy Macbook posiada przeprojektowany praktycznie każdy element w taki sposób aby uzyskać jak najmniejsze wymiary oraz wagę. Apple udało dokonać tym modelem wręcz niemożliwego. Nowy Mac waży zaledwie 0,9 kg a jego grubość wynosi zaledwie 13,1 mm. Dzięki temu możliwe jest zabranie urządzenia ze sobą w każde miejsce i praktycznie nieodczucie dodatkowego ciężaru. Komputer posiada również całkowicie przeprojektowaną klawiaturę. Dzięki temu producentowi udało się umieścić tę samą klawiaturę co w pełnowymiarowej wersji w znacznie mniejszej obudowie. Zmieniony został również mechanizm pod przyciskami przez co są one jeszcze bardziej precyzyjne a pisanie jeszcze wygodniejsze.

Komputer dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych. Są to Gwiezdna Szarość (Space Grey) oraz wersja Złota. Możesz kupić go na: http://www.kuzniewski.pl/k2091,laptopy-apple-macbook-macbook-12.html.

Zmieniony ekran

Matryca w urządzeniu to nadal Retina, ale tym razem znacznie udoskonalona. Ponad 3 miliony pikseli odpowiadają za wyświetlanie obrazu na urządzeniu a co za tym idzie każdy szczegół jest ostry oraz doskonale widoczny. Rozdzielczość obrazu to 2304 x 1440.

Nowy sposób komunikacji z urządzeniem

Nowy Apple MacBook 12 to również zupełnie nowy gładzik. Specjalne czujniki reagują na siłę dotyku na płytce i pozwalają na zupełnie nowe podejście do komunikacji z urządzeniem. Płytka dodatkowo reaguje na nacisk na całej swojej powierzchni. Touchpad posiada dodatkowo funkcję wibracji.