Klawisze funkcyjne nie działają – co robić?

Często zdarzają się sytuacje, w której nasz system operacyjny ulega uszkodzeniu

Często zdarzają się sytuacje, w której nasz system operacyjny ulega uszkodzeniu. Wówczas mamy dwie możliwości: zabrać urządzenie do najbliższego serwisu lub spróbować naprawić problem na własną rękę. W ostatnich czasach coraz częściej użytkownicy decydują się we własnym zakresie pozbyć się problemów. Nie wszyscy jednak radzą sobie wystarczająco dobrze. Pomimo, że nie jest to bardzo skomplikowany proces, natłok czynności jakie należy wykonać, może spowodować, że popełnimy drobne błędy, które odbiją się na funkcjonalności komputera. Przykładem mogą być nie działające przyciski funkcyjne, m.in. do zwiększenia i zmniejszenia głośności oraz do rozjaśnienia lub pociemnienia ekranu. Dla niecierpliwych- prawdopodobnie jest to wina niepoprawnie zainstalowanych sterowników lub ich nieodpowiedni dobór. Laptop biznesowy bez tych podstawowych skrótów jest zdecydowanie mniej funkcjonalny.

Jak naprawić przyciski funkcyjne?

Często zdarzają się sytuacje, w której nasz system operacyjny ulega uszkodzeniuZanim zaczniemy szukać skomplikowanych przyczyn, warto na początek sprawdzić czy któryś z przycisków na klawiaturze nie uległ uszkodzeniu. Tak, klawiatura w laptopie również może ulec awarii, chociażby w skutek wilgoci. Jeśli odrzucimy ten przypadek warto zająć się oprogramowaniem naszych podzespołów. Model Dell Latitude 3310 2-in-1 wyposażony jest w procesor Intel Core i5 8265U (więcej tutaj) oraz kartę graficzną Intel UHD Graphics. Za możliwość rozjaśniania ekranu w naszym urządzeniu odpowiedzialna jest karta graficzna. Skoro znamy jej dokładny model warto odinstalować sterownik, który aktualnie posiadamy oraz pobrać nowy, kompatybilny do posiadanej przez nas karty graficznej.

Podobnie sprawa wygląda w przypadku zmniejszania i zwiększania głośności. Skoro Dell Latitude 3310 2-in-1 posiada wysokiej jakości kartę dźwiękową, której model jest nam znany, warto przeinstalować do niej oprogramowanie. Gdy już to zrobimy konieczny jest ponowny rozruch komputera. Dla niektórych modeli obowiązkowe jest zainstalowanie dodatkowych sterowników, które odpowiadają za możliwość używania klawiszy funkcyjnych.

Jedzenie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com