Jak dobrać sterowniki do naszego laptopa?

Bardzo często zdarza się, że jesteśmy zmuszeni do formatowania naszego komputera

Bardzo często zdarza się, że jesteśmy zmuszeni do formatowania naszego komputera. Wbrew pozorom nie jest to bardzo ciężki proces i coraz więcej osób rozwiązuje problemy z systemem operacyjnym na własną rękę. O ile sam proces instalacji nie wymaga specjalistycznej wiedzy, gdyż kreator krok po kroku nas poprowadzi, to instalowanie sterowników może sprawić wiele kłopotów. Bez nich komputer nie działa poprawnie. Można to porównać do człowieka bez duszy, funkcjonuje, jednak czegoś ewidentnie brakuje. Na podstawie laptopa Dell Latitude 3310 2-in-1 zaprezentujemy, w jaki sposób poradzić sobie ze sterownikami (więcej: www.kuzniewski.pl).

Jak dobrać odpowiednie sterowniki?

Bardzo często zdarza się, że jesteśmy zmuszeni do formatowania naszego komputeraZanim przystąpimy do wyszukiwania i instalowania odpowiedniego oprogramowania, ważne jest, aby poznać podzespoły naszego urządzenia. Wcześniej przytaczany model Dell Latitude 3310 2-in-1 posiada procesor Intel Core i5 8265U z ogromną mocą obliczeniową, kartę graficzną Intel UHD Graphics, kartę sieciową, kartę dźwiękową, gniazdo kart pamięci, wysokiej jakości kamerkę internetową oraz baterię z długą żywotnością. Na te elementy powinniśmy zwrócić uwagę. Instalowanie sterowników powinniśmy zacząć od chipsetu płyty głównej, dalsza kolejność nie jest istotna.

W jaki sposób sprawdzić nasze podzespoły?

Najłatwiej wpisać model laptopa, którego jesteśmy posiadaczami, w wyszukiwarkę internetową. Ewentualnie pobrać specjalne programy diagnozujące, które również powinny rozwiązać problem. Jeśli wiemy już jakie mamy podzespoły, musimy zabrać się za ich wyszukiwanie i instalacje. Najłatwiej znaleźć je na stronie producenta danej części. Przykładowo, jeśli procesor omawianego modelu jest firmy Intel, na stronie tego producenta powinniśmy szukać oprogramowania. Jeśli pomimo starań mamy problem ze znalezieniem – warto wpisać frazę typu „Intel Core i5 8265U sterownik/driver”. Wybierając ten sposób musimy być jednak bardzo uważni, na niektórych stronach przez przypadek możemy pobrać niechciane, uciążliwe oprogramowanie, które może wyrządzić wiele szkód. Po pobraniu prawidłowych sterowników należy je zainstalować.

Biznes zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com