Testujemy nowość od HP, czyli EliteBook x360 1030

Sprawdzamy kolejną odświeżoną linię laptopów od HP, czyli serię EliteBook

Sprawdzamy kolejną odświeżoną linię laptopów od HP, czyli serię EliteBook. Są to laptopy czysto biznesowe, a więc przeznaczone do użytkowania w miejscu pracy, lub też w domu do wykonywania jakiś zadań związanych z naszą pracą. Nie znajdziemy tu mocnej karty graficznej i ogólnie gier komputerowych na takich maszynach raczej nie uruchomimy. Dziś sprawdzamy model x360 1030, który wyszedł w tym roku nieco odświeżony.

Co kryje wnętrze?

Sprawdzamy kolejną odświeżoną linię laptopów od HP, czyli serię EliteBook

Autor zdjęcia: pixabay.com

Po standardowym zajrzeniu do wnętrza komputera – nie dosłownie, ale do listy parametrów technicznych – widzimy, że jest całkiem przyzwoicie. Mamy tu procesory z linii Intel Core i7, a także jeden Core i5. Mnogość wersji sprawi, że komputer można kupić w kilku wariantach, zależnie na co na stać i czego akurat potrzebujemy. HP EliteBook x360 1030 może mieć do 16 GB pamięci RAM, co niestety nie jest zachwycające. Na obecną chwilę wystarczy w zupełności, ale weźmy pod uwagę, że czasy szybko się zmieniają. Za kilka lat, gdy pojawią się bardziej zaawansowane programy i aplikacje, będziemy mieli niestety ograniczone możliwości by dołożyć nową pamięć i laptopa trzeba będzie wymienić.

Dalsze parametry

Dysk jaki do tego laptopa będzie dostępny, to SSD o pojemności aż do jednego terabajta. Jest to przyzwoite, a także bezpieczne rozwiązanie. Dzięki technologi SSD mamy bowiem o wiele większą szybkość działania komputera, a także wzrasta bezpieczeństwo – dysk nie ma części mechanicznych, możemy więc nie obawiać się o to, że gdy komputer przypadkowo upuścimy, to nasze dane zostaną uszkodzone. HP EliteBook x360 1030 to laptop posiadający ekran o przekątnej 13.3 cala. Jest to mało, ale za to wymiary urządzenia są bardzo niewielkie, również waga – 1.28 kg – zachęca do przenoszenia i podróżowania z laptopem. Wyświetlacz możemy wybrać w rozdzielczości Full HD lub Ultra HD, jednak ta ostatnia przy takiej przekątnej to nieco przerost formy nad treścią.

Można powiedzieć, że nasz odświeżony EliteBook jednak nie powala na kolana, a przy cenie powyżej sześciu i pół tysiąca złotych szybko zaczniemy się zastanawiać, czy nie można znaleźć czegoś lepszego w tym przedziale. Jednak nad tym komputerem warto się zastanowić, ponieważ ma on też swoje zalety, a firma HP daje nam długoletnią gwarancję.