Tablet o zwiększonej odporności – Fujitsu Stylistic V535

fot. fujitsu.com

Z nowoczesną elektroniką jest zazwyczaj ten problem, że trzeba na na nią chuchać i dmuchać by nie przestała działać. Oczywiście w przenośni, bo wilgoć oddechu też może jej zaszkodzić. Dla części użytkowników, zwłaszcza tych kojarzonych z nieodłącznymi, dawno już nieprodukowanymi telefonami firmy Nokia, jest to trudne do zaakceptowania. Być może jest takich osób coraz mniej, ale wciąż stanowią pewną grupę nabywców. Fujitsu uwzględniło ich życzenia projektując ciekawy tablet Fujitsu Stylistic V535.

Mały, ale twardy

Stylistic V535 należy do bardzo unikalnej grupy małych tabletów, w których można bez szczególnych trudności wymienić baterię

fot. fujitsu.com

Ważący pół kilograma tablet ma niewielki wyświetlacz o przekątnej 8,3 cala. W swojej kategorii – bardzo małych tabletów, nie jest więc najlżejszy, ale jest dostatecznie lekki by komfortowo używać go w trudnych warunkach. Właśnie do takich został stworzony. Ma wzmocnioną obudowę, jest odporny na zalanie wodą, kurz i pył. Fujitsu nie poleca go całkowicie topić, ani nim rzucać o ścianę, ale testy wykazują, że wcale niekoniecznie by mu to zaszkodziło.

Przede wszystkim nie trzeba szczególnie się o niego martwić pracując w terenie, a taki rodzaj spokoju bardzo się przydaje osobom, które mają na głowie ważniejsze rzeczy niż zastanawianie się, gdzie schować się by móc sprawdzić coś na tablecie podczas deszczu.

Ciekawe rozwiązanie

Stylistic V535 należy do bardzo unikalnej grupy małych tabletów, w których można bez szczególnych trudności wymienić baterię. Mając przed sobą długi dzień na zewnątrz można zabrać dodatkową i podmienić po wyładowaniu się pierwszej, tracąc na to mniej niż minutę. Okazjonalnie użyteczna może też być niewielka stacja dokująca tego urządzenia wyposażona w replikator portów (Ethernet, kilka USB, HDMI).

Podzespoły są raczej standardowe dla tej klasy urządzeń: 4 GB RAM, procesor Intel Atom, dysk SSD o pojemności 125 GB.

Kosztowna przyjemność

Nie da się ukryć, ze użyteczność tego tabletu jest znacznie wyższa niż w przypadku standardowych urządzeń 8 calowych. Jednocześnie nie jest on od nich dużo cięższy, co zdarza się w urządzeniach semi-rugged. Te dwie zalety muszą oczywiście być zrównoważone jakąś wadą i jest nią cena. Fujitsu Stylistic V535 kosztuje w Polsce ok. 4000 zł. Sporo.