Słuchawki do gier – co wybrać?

fot. creative.com

Słuchawki do gier są jednym z najważniejszych akcesoriów dla graczy. Producenci laptopów prześcigają się co prawda w montowaniu w swoich modelach coraz lepszych rozwiązań audio, współpracując z uznanymi markami w branży nagłośnieniowej, jednak żaden system audio w notebooku nie może równać się z porządnymi słuchawkami. Tym bardziej, jak przyjrzymy się grupie gier typu FPS, w których wróg może czaić się na każdym kroku i najmniejszym nawet szmer może zwiastować pojawienie się problemów. Warto wtedy wyłapać tego typu dźwięki. Mając już zestaw słuchawek w domu, przydadzą się na pewno do innych czynności, jak słuchanie muzyki czy oglądanie filmów.

Słuchawki do gier są jednym z najważniejszych akcesoriów dla graczy. Producenci laptopów prześcigają się co prawda w montowaniu w swoich modelach coraz lepszych rozwiązań audio, współpracując z uznanymi markami w branży nagłośnieniowej, jednak żaden system audio w notebooku nie może równać się z porządnymi słuchawkami.

fot. creative.com

Należy pamiętać, że same słuchawki mogą nie działać optymalnie tuż po podłączeniu ich do komputera. Należy wejść w ustawienia systemowe i tam dobrać odpowiednie poziomy głośności. Warto również sprawdzić jak dźwięk prezentowany jest przez grę i również tam zajrzeć w ustawienia. Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy zakupić słuchawki z mikrofonem, czy bez, to należy zadać sobie pytanie, w jakie gry grasz najczęściej – czy grasz również w multiplayer z innymi graczami, gdzie warto będzie się z nimi komunikować. Często jednak słuchawki wraz z mikrofonem mogą okazać się gorszym rozwiązaniem niż dokupienie dodatkowego mikrofonu, który zainstalujesz w dogodnym dla siebie miejscu.

Jakie słuchawki do 100 złotych?

Jeśli masz do wydania 100 zł, możesz sprawdzić model Creative Fatality, która jest bardzo popularnym wyborem wśród graczy. Sprzęt jest sprawdzony w wielu warunkach i prezentuje się nieźle. Konstrukcja jest solidna, ale średnie parametry, nie obiecują zbyt wiele.

Co zrobić mając 200 złotych na słuchawki do gier?

Producent Creative jest bardzo popularnym wyborem jeśli chodzi o systemy nagłośnieniowe do komputerów. Flagową pozycją tej firmy jeśli chodzi o słuchawki jest seria Creative Labs Aurvana Live. Kosztują około 200 złotych, jednak gracze bardzo często sięgają po ten model. Doceniane są nawet przez audiofilów. Idąc za informacjami producenta, można doświadczyć bardzo dobrze uwypuklonych tonów wysokich i dobrej jakości dźwięku. Dodatkowym atutem jest odpowiednia izolacja.