Lenovo V340-17IWL- laptop do biznesu

Zdecydowanie godnym uwagi i polecenia jest laptop Lenovo V340-17IWL

Zakup laptopa związany jest przeważnie ze sporym wyzwaniem. Wybór urządzenia jest trudny gdy weźmiemy pod uwagę szeroki wybór sprzętu na rynku, wysokie ceny oraz niekiedy niezaznajomienie z technologią komputerową przez osobę kupującą. Na co więc warto zwrócić uwagę podczas zakupu laptopa, tak by być z niego w pełni zadowolonym?

Podzespoły

Zdecydowanie godnym uwagi i polecenia jest laptop Lenovo V340-17IWLŁadny wygląd zewnętrzny nie zawsze oznacza, że będziemy zadowoleni z wyboru urządzenia. To dość często chwyt marketingowy na osoby, które po prostu się nie znają. Wybierając laptopa należy mieć na uwadze przede wszystkim podzespoły w jakie został wyposażony laptop. To one mają kluczową rolę pod kątem wydajności, a co się z tym wiąże komfortu pracy.

Procesor jest pierwszym, a zarazem najważniejszym podzespołem, który tak na prawdę jest sercem całego zestawu. Dobrej jakości jednostka powinna posiadać odpowiednią ilość rdzeni- przynajmniej 4 oraz w miarę wysokie taktowanie zegara na poziomie 3-3,5 GHz. Pozwoli to korzystać z urządzenia dość komfortowo. Naturalnie dysponując większym zasobem gotówki możemy wybierać modele CPU z wyższej półki cenowej.

Po drugie istotna jest również pamięć operacyjna RAM. Tutaj liczy się przede wszystkim ilość. Dlaczego? Zbyt mało pamięci RAM może oznaczać spore spadku wydajności, które prowadzą do przycięć. Absolutne minimum to zdecydowanie 8 GB, które w przyszłości warto rozszerzyć o kolejną kość pamięci.

Jakie urządzenie wybrać?

Zdecydowanie godnym uwagi i polecenia jest laptop Lenovo V340-17IWL (więcej). Może on pochwalić się przede wszystkim wydajnym modelem procesora z serii Intel Core i5 o oznaczeniu 8265U. Jednostka ta cechuje się czterema fizycznymi rdzeniami, których podstawowe taktowanie to 1,6 GHz, jednakże w trybie TURBO wartość ta osiąga 3,9 GHz. Jak na model niskonapięciowy przystało, jednostka ta jest niezwykle energooszczędna, dlatego też ze sprzętu można korzystać przez wiele godzin bez konieczności ładowania.

Standardowo odnajdziemy tu 8 GB szybkiej pamięci RAM typu DDR4, których taktowanie wynosi 2400 MHz. Istnieje również możliwość rozszerzenia tego podzespołu do nawet 16 GB. Jak na laptopa biznesowego przystało Lenovo V340-17IWL jest eleganckim i dobrze zaprojektowanym urządzeniem, które dodatkowo posiada mnogość najróżniejszych złącz.

 

Obraz z www.lenovo.com