Lenovo V155-15API- budżetowy i wydajny laptop

Bez cienia wątpliwości wydajność jest jednym z aspektów, które stanowią klucz do zakupu dobrego sprzętu

Utarło się, że zakup laptopa biznesowego musi wiązać się z dużym wydatkiem. Jest to oczywiście nieprawdą, a jedynie w dużej części chwytem marketingowym zachęcającym do wydawania pieniędzy. Kupując urządzenie przeznaczone głównie do pracy należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, które wydają się kluczowe by zakup był udany.

Wydajność laptopa

Bez cienia wątpliwości wydajność jest jednym z aspektów, które stanowią klucz do zakupu dobrego sprzętuBez cienia wątpliwości wydajność jest jednym z aspektów, które stanowią klucz do zakupu dobrego sprzętu. To podzespoły odpowiadają przede wszystkim za uzyskaną moc obliczeniową, a co za tym idzie wygodę pracy, a także same możliwości laptopa. Z całą pewnością sercem każdego zestawu jest procesor, który wykonuje wszelkiej maści operacje zlecane przez użytkownika. To od jego jakości zależeć będzie jak dobrze będzie działać urządzenie. Wydajna jednostka powinna charakteryzować się przynajmniej czterema rdzeniami, których taktowanie będzie na poziomie około 3 GHz. Jednakże również niektóre modele dwurdzeniowe poradzą sobie nawet pod większym obciążeniem. Dużo zależy również od technologii produkcji danego procesora. Dlatego też nie warto skreślać jednostek posiadających dwa rdzenie.

Po drugie warto także spojrzeć na ilość zainstalowanej pamięci RAM. Jej minimalna ilość powinna wynosić 8 GB co pozwoli bez jakichkolwiek problemów obsługiwać system operacyjny oraz wszelkie wykorzystywane programy. Dobrze także jeśli laptop będzie posiadać dodatkowy slot na kość pamięci co pozwoli w przyszłości rozbudować ten podzespół.

Budżetowy laptop

Jednym z ciekawszych urządzeń, które dostaniemy w bardzo atrakcyjnej cenie jest Lenovo V155-15API. Laptop ten legitymuje się przede wszystkim procesorem AMD Athlon 300U, który to posiada dwa rdzenie taktowane bazowym zegarem 2,4 GHz. Jednakże w trakcie obciążenia wartość ta może wynieść nawet 3,3 GHz. Ogromną zaletą tego modelu jest jego energooszczędność co pozwala korzystać z laptopa przez wiele godzin bez konieczności ładowania.

Mimo, że jest to nadal budżetowe urządzenie w laptopie tym nie mogło zabraknąć szybkich pamięci RAM DRR4, które taktowane są wartością 2400 MHz. W połączeniu z procesorem radzą sobie bardzo dobrze i zapewniają przyzwoitą wydajność. W Lenovo V155-15API maksymalna ilość tej pamięci to 20 GB (o czym także tutaj: https://www.kuzniewski.pl/k4475,laptopy-lenovo-ibm-essential-lenovo-v155-15-v155-15api.html).

 

Zdjęcie z psref.lenovo.com