Lenovo ThinkPad T14s – ultrabook do zastosowań profesjonalnych

W powszechnym mniemaniu przyjęło się uznawać MacBooki, szczególnie serię Air za laptopy biznesowe

W powszechnym mniemaniu przyjęło się uznawać MacBooki, szczególnie serię Air za laptopy biznesowe. Są to jednak sprzęty nie tylko dość przepłacone, ale dodatkowo wyposażone w system operacyjny, który można kochać lub nienawidzić. Jeśli zależy nam na solidnym ultrabooku, który z powodzeniem może konkurować z tymi konstrukcjami, lecz będzie działał pod nadzorem systemu Windows, to świetnym modelem okazuje się być Lenovo ThinkPad T14s. Laptop ten wyróżnia się zastosowaniem najwydajniejszych na rynku mobilny procesorów niskonapięciowych Intel Core 10 generacji – Comet Lake. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego sprzętu, to koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią tego artykułu.

Specyfikacja, czyli słów kilka o wnętrzu

W powszechnym mniemaniu przyjęło się uznawać MacBooki, szczególnie serię Air za laptopy biznesoweZastosowanie najnowocześniejszych podzespołów w przypadku urządzenia, jakim jest Lenovo ThinkPad T14s przekłada się na fakt, iż komputer ten mimo iż mobilny może śmiało konkurować z jednostkami stacjonarnymi. Do największych zalet i osiągnięć konstrukcyjnych tego laptopa można zaliczyć:

  • zastosowanie niskonapięciowych procesorów Intel Core 10 generacji – Intel Comet Lake, które odpowiadają za niewiarygodną wydajność i kulturę pracy laptopa,
  • wykorzystanie super szybkiego dysku SSD na złączu M.2 PCIe NVMe o pojemności do 1 TB,
  • wydajną, zintegrowaną kartę graficzną Intel UHD Graphics,
  • zastosowanie pojemnej, 46 Wh baterii, która pozwala nawet na 14 godzin nieustannej pracy laptopa,
  • cały szereg przydatnych złącz dla urządzeń peryferyjnych, które usprawnią pracę z naszym laptopem,
  • zaimplementowanie najnowocześniejszych rozwiązań w kwestii bezpieczeństwa takich jak filtr prywatyzacyjny, mechaniczną przesłonę kamery oraz alarm, który wykrywa czy ktoś inny patrzy na ekran naszego laptopa.

Co przesądziło o sukcesie laptopa Lenovo ThinkPad T14s

Chociaż laptop Lenovo ThinkPad T14s jest na rynku od niedawna to już zaskarbił sobie całą rzeszę fanów na świecie. Dzieje się tak za sprawą niewielkich rozmiarów i przejrzystego, czytelnego, matowego ekranu o przekątnej 14 cali i rozdzielczości Full Hd oraz zamontowaniu najwyższej jakości podzespołów, które przekładają się na szybką i bezawaryjną pracę urządzenia. Jeśli dodamy do tego małą wagę to otrzymamy laptop niemal idealny dla każdego biznesmena i podróżnika.

Obraz autorstwa StartupStockPhotos - Pixabay