Lenovo ThinkPad L460 – następca modelu L450

fot. lenovo.com

Nowy model komputera od Lenovo zadebiutował wraz z premierą nowych procesorów Intel Skylake. Czy jednak za sprawą tego procesora wydajność samego komputera, znacząco wzrosła? Czy zmian jest więcej? Przyjrzyjmy się bliżej temu urządzeniu.

Wygląd i wykonanie

Lenovo ThinkPad L460 jako następca modelu L450 nie wprowadza, więc żadnych rewolucyjnych zmian

fot. lenovo.com

Seria ThinkPad ma to do siebie, że jej wyglądu po prostu nie da się pomylić. Wynika to z tego, że Lenovo w swoich komputerach pozostaje wierna klasycznego wyglądowi. Model L460 od swojego poprzednika nie różni się praktycznie niczym. Obudowa jednak jest dobrej jakości. Mogłaby być nieco sztywniejsza, ale w tej półce cenowej taka jakość jest jak najbardziej akceptowalna.

Osiągi

W kwestii podzespołów największa zmiana to nowy procesor z serii Intel Skylake. Względem jednostki dostępnej w poprzedniku wydajność jest wyższa. W testach różnica wynosi jednak maksymalnie 12%. Nie jest to więc gigantyczna różnica względem tego co oferował poprzednik. Pozostałe podzespoły pozostały bez zmian.

Podsumowanie

Lenovo ThinkPad L460 jako następca modelu L450 nie wprowadza, więc żadnych rewolucyjnych zmian. Jest to po prostu ten sam komputer z odrobinę zmodyfikowanymi podzespołami. Jego wydajność jest odrobinę wyższa, ale z pewnością nie na tyle, aby warto było wymieniać poprzedni model. Jeżeli jednak nie patrzeć na komputer przez pryzmat poprzednika to jest to naprawdę bardzo solidna i godna uwagi propozycja. Jak przystało na serię ThinkPad wszystko jest jak najbardziej poprawne i ciężko znaleźć poważne wady w komputerze.