Laptopy do gier MSI – maszyny warte swojej ceny

MSI gaming elite laptop

Gdy spojrzeć jedynie na podzespoły, okaże się, że laptopa gamingowego najtaniej kupić po prostu od Lenovo. Dlaczego w takim razie przeważnie droższe modele MSI budzą tak wiele emocji?

Nie oszczędzać na podzespołach

MSI gaming elite laptop

fot. Msi.com

W MSI dość szybko zorientowano się, że wśród graczy są także ludzie dobrze sytuowani, gotowi wydać na rozrywkę kilkanaście, a nieraz kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jednocześnie laptopy zoptymalizowane pod kątem gamingowym są wydajne także w pracy i mogą służyć do obróbki materiałów graficznych (przynajmniej te od MSI). Skoro istnieje grupa odbiorców chcąca wszystkiego co najlepsze, to dlaczego nie spełnić jej żądań? Najmocniejsze laptopy MSI z serii GT dostają więc karty nVidia GeForce GTX 9XX M, procesory Intel i7 szóstej generacji i 16 lub 32 GB RAM. Co warto zauważyć, podobne podzespoły można znaleźć w tańszych seriach GS i GE. W stosunku do flagowej serii producent oszczędza raczej na układach chłodzenia lub jakości wykonania, pozostawiając moc na najwyższym możliwym do osiągnięcia w danym przedziale cenowym poziomie.

W stronę graczy

Laptopy do gier MSI mają specyficzny, niekiedy spektakularny design. Stosowane w nich klawiatury Steel Series charakteryzują się programowalnym podświetleniem, oryginalnym układem klawiszy i dużą wytrzymałością. Czarne i złote laptopy MSI robią wrażenie, nawet zanim się je uruchomi. Potem je pogłębiają, a oprócz wydajności w grach przyczynia się do tego jakość obrazu i dźwięku.

Nie dla wszystkich

Zwłaszcza tańsze laptopy do gier MSI potrafią dać się we znaki kulturą pracy. Są po prostu dość głośnie i niekiedy skłonne do nagrzewania się. Niektórych użytkowników odstrasza też zoptymalizowany pod kątem gier układ klawiatury i akumulatory, na których nie sposób pracować zbyt długo.

Najlepsze w swojej dziedzinie

Powyższe zastrzeżenia dla znacznej części graczy nie mają żadnego znaczenia. Laptopy MSI niemal na każdych targach, na których się pojawiają, zyskują uznanie poparte wyróżnieniami i nagrodami.